Етапи будівництва печі своїми руками

На дачах та будинках в сільській місцевості найчастіше встановлюють російську піч. Проекти російських печей бувають різні, тому, що розміри конструкцій сильно відрізняються. Будуються вони з плитою та обігрівальних щитком, що надає більше функціональності. Як показують креслення російської печі, існує три основних розміри конструкцій:

  1. Велика - 2310 на 1600 мм;
  2. Середня - 2130 на 1470 мм;
  3. Мала - 1780 на 1240 мм.

Найчастіше печі будуються наступних розмірів:

  • Висота близько 180 см;
  • Довжиною близько 213 см;
  • Ширина 142 см.

Варто відзначити, що російські печі вимагають ретельного контролю спостереження під час топки і приготування їжі, тому готувати їжу, як правило, незручно. Недоліком російської печі є те, що тепло починає виділятися на рівні не нижче пода. Справа в тому, що цей рівень знаходиться на висоті 900 мл від статі.

Російська піч порядовка і кладка

Кладка російської печі має свої особливості, тому як не можна її звести, як звичайну стіну.

На стовпчики укладається перегородка з цегли, які закріплюються в пічних стінках, замковим методом. Дверцята піддувала перекривається цеглою. Далі під перегородкою необхідно зробити три отвори, кожен з яких матиме розміри 12х21 см. Це потрібно, щоб гарячі гази потрапляли з першого в другій відсік. Потім потрібно звузити звід піддувала великої топки. Це необхідно для монтажу колосникових грат.

Колосникові решітки двох топливників перекриваються за допомогою цегли. Щоб паливо самостійно скочувалося на решітку і швидше згорало необхідно передню і задню цегли малої топки просто стесати. Це дозволить дровам, які погано просушені, краще прогорати.

Ставляться дверцята великого топливника. Потім будується малий топливник.
Відбувається установка дверцят малого топливника.
Щоб забезпечити піч рівномірним нагріванням, необхідно збільшити горизонтальний прохід від великого топливника до перегородки.

Горизонтальний канал потрібно звузити цеглою.

Далі потрібно закрити перегородку і горизонтальний канал. Це досягається шляхом викладання пода (висота 900мм). Задня стінка повинна мати проміжок (довжина 65 і ширина 7 см).

Настилаємо ще один шар пода і залишаємо щілину. Перекриваємо дверцята топливників.
Будівництво російської печі своїми руками дозволяє звести кожен ряд максимально якісно, ​​при цьому заощадити кошти.

Наносимо шар розчину. Потім ставляємо плиту з чавуну. Плити з бічного і лицьового боку відбувається фаянсом. 

Зміцнюємо кладку бічних стінок, шляхом скріплення цвяхами із дроту з гайками та шайбами.

Також можна скористатися смужками сталі з різьбовими хвостиками. Лицьова сторона для спрощення робиться прямокутної форми (ШхВ - 42 см), де перекриття сталі потрібно виконувати з розмірами 1х4х85 см.
Із цегли, яку стесали внизу, виконується стіна над варочною камерою, товщиною в одну цеглину.

Спочатку потрібно зробити перекриття цегляної кладки і лицьового боку, тобто «Чола», а після ставляться зв'язки по ширині печі. З трьох сторін, навколо варильної камери зводиться другий ряд цегляної кладки. Стесування не робиться!

Конструкція російської печі така, що на цьому ряду необхідно зробити повторні зв'язки, як на 15-му. Робимо основу під перетрубʼям за ​​допомогою сталевих смуг. Необхідно, щоб його підтримував стрижень зі сталі, діаметр якого повинен бути, 1.6 см. В іншому випадку можна використовувати трубу, відповідного розміру. Смуги зі сталі встановлюються в спеціальні «гнізда», які виконані в цеглі.

На цьому ряду починається закладка зводу. Робиться це на випущені цегли 16 ряду. Схема російської печі така, що всередині камери, цегла першого ряду має нахил, куди заливається товстий шар цементного розчину з глінобітом або щебенем. Цегла передньої і бічної стінки перетрубʼя кладеться на смугову сталь.

Щоб було зрозуміло, як скласти російську піч, на цьому ряду треба з'єднати всі отвори.

Стінку перетрубʼя, з правого боку, закріплюють замком. 20-ий ряд робиться збірним каналом. Після відбувається звуження перетрубʼя з 25 до 18 см, щодо попереднього ряду.
Далі потрібно збірному каналу надати необхідну форму. Поруч з перетрубʼям закладається вентиляційний канал. Його перетин дорівнює 7х25 см. Це необхідно для створення витяжки, які накопичуються газів в перетрубье печі. Потім робиться зменшення збірного каналу.

Передній ряд цегли стісується під конусоподібну форму. Далі необхідно вентиляційного каналу надати прямокутну форму з перетином 12х19 см.

На цьому ряду, вентиляційний канал робиться квадратним.
В області, над вентиляційним каналом, виконується монтаж засувки.
Виконуємо звуження збірного каналу і створюємо димовий канал.

Повторюємо дії попереднього ряду. Будівництво російської печі дуже клопітка робота, тому часто доводиться повторювати дії попередньої кладки.

Ставиться засувка над димовим каналом.

Далі потрібно об'єднати димовий і вентиляційний канал в горизонтальну площину. Після цього, внутрішня конструкція стає схожа на букву «Г».

Над об'єднаним каналом укладається два сталевих листи. Об'єднаний канал виступає в якості підстави, який перекриває вентиляційний ствол.

Димохід становить отвір, розміри якого 12х26 см. Далі над вентиляційним стволом зводиться три шари цегли. Це необхідно, згідно протипожежним вимогам.
Далі повторюється дії попереднього ряду

Будівництво труби, товщина якої повинна бути розміром з цеглину. Всього буде потрібно 5 цегли, розмір якої 13х26 см.

Кладка триває до стелі. Далі виконується розпушка, товщиною в 1.5 цегли. Зверніть увагу, що це повинно виконуватися на чотири ряди вище накату горища.

Труби з обох сторін повинні бути облицьовані негорючим матеріалом і відповідати розмірам внутрішнього перетину.

В даний час широкого поширення набули більш вдосконалені і практичні печі-теплушки Подгороднікова.