Червона пічна цегла

Основним і найбільш поширеним будівельним матеріалом, що використовується при зведенні печей та камінів, вважається пічна цегла, яка відрізняється міцністю та довговічністю. Така цегла представлена широким асортиментом, що дозволяє обрати будівельний матеріал, для зведення печей, будь-якого розміру (існує пічна цегла навіть розміром з долоню).

Деякі виробники пічної цегли випускають її з рельєфом. Для будівництва топкової частини камінів та печей, використовується шамотна цегла. При її виробництві застосовується вогнетривка глина, що дозволяє цеглі витримувати дуже високу температуру (більше 1000 градусів Цельсія). Крім шамотної, пічна цегла може бути:

  1. Кварцовою.
  2. Теплоізоляційною.

Для проведення облицювальних робіт, використовується пічна, лицьова цегла. Вона має гладку, рівну поверхню та відрізняється правильною геометричною формою, а за рахунок пустот в структурі - зменшується її вага, знижується навантаження.

Характеристики цегли для печей

Обираючи цеглу для печі, слід враховувати той факт, що на якість будівлі, безпосередньо впливає форма та марка будівельного матеріалу. Виготовляється пічна цегла декількома способами:

  1. Методом напівсухого пресування. При попаданні глиняного розчину в барабан, він піддається під часткове просушування, після чого в дробарці перетирається в пісок. Потрапляючи в прес, відбувається формування цегли певного розміру, а завершальним етапом є випал вже сформованих брусків в печі.
  2. Методом пластичного формування. Волога глиняна суміш надходить в стрічковий прес, набуваючи форму. Після розрізання на бруски - цегла піддається випалу.

На температуру, яку може витримати цегла, вказує маркування, де буква «А» означає, що цегла може витримувати температуру до 1400 градусів Цельсія, а буква «Б» свідчить про допустимий температурний режим не вище 1350 градусів Цельсія. Найбільш часто використовується червона пічна цегла. Вона може бути стандартних розмірів - 250х120х65 міліметрів (одинарна), подвійна або полуторна.

Грубна цегла може мати показник щільності від 100 до 500, який визначає міцність будматеріалу при стисканні. Чим вище значення даного показника, тим повільніше буде нагріватися цегла. При низькому показнику відбувається швидке охолодження. Найбільш оптимальним варіантом, при зведенні печей та камінів, вважається цегла з показником щільності 250.

Переваги пічної цегли

Найбільш часто, для зведення печей та камінів, застосовується клінкерна цегла, що прекрасно підходить не тільки для зовнішніх, але і для внутрішніх пічних робіт завдяки своїй універсальності. До її переваг відносяться:

  • стійкість до впливу агресивних середовищ, зовнішніх негативних чинників;
  • ударостійкість;
  • низьке поглинання вологи;
  • екологічність;
  • зносостійкість.

Крім цього, печі виконані з цегли такого типу, мають привабливий зовнішній вигляд та відрізняються тривалим експлуатаційним терміном.

Наша компанія «BUDEKO» є ексклюзивним постачальником Вітебської пічної цегли, а також дилером вітчизняних виробників будівельних матеріалів, тому ми пропонуємо високоякісну, сертифіковану пічну цеглу. Придбати за найбільш вигідною ціною, в нашому інтернет - магазині, можуть клієнти з усіх регіонів країни , а також Києва, Київської області. Вартість цегли залежить від її розміру, форми, кольору, компанії - виробника. На нашому сайті можна дізнатися, вартість цегли для печей, а також ознайомитися з її характеристиками.