Як зробити облицювання будинку цеглою?

Традиційно найбільш оптимальним варіантом оформлення фасаду будь-якого будинку є застосування облицювальної кладки. Для цієї мети, як правило, використовують облицювальну цеглу.

З огляду на чималу ціну цього матеріалу, на сучасному споживчому ринку при повній відсутності будівельного досвіду і бажання до фізичної праці подібну роботу доцільно довірити фахівцеві, який має досвід проведення подібних робіт.

Однак, при наявності навіть мінімальних будівельних навичок і високого ступеня терпіння і скрупульозності подібну роботу цілком можна здійснити самостійно при дотриманні технології та послідовності всіх основних етапів.

Перед початком роботи необхідно приготувати весь необхідний інвентар, без якого не обійтися в процесі облицювальної кладки. У роботі знадобляться кельми, киянки, будівельний рівень, висок. З огляду на те, що облицювальна кладка процес нешвидкий, для замішування цементно-піщаної суміші буде досить міксера.

Для формування вертикальних і горизонтальних швів знадобляться квадратні прути з шириною сторін 10 мм і довжиною до 80-ти см., А для корекції швів необхідний круглий прут діаметром 10 мм.
Спочатку слід підготувати цокольний рівень, який повинен мати ідеально рівну горизонтальну поверхню по периметру всього житлового будівництва. Це буде базова основа облицювальної кладки. Такий рівень повинен мати ширину виступу достатню для надійного утримування плоскій поверхні цегли в найширшій його частині.

Перший ряд цегли викладається без використання розчину, щоб мати можливість відкорегувати кроки кладки по відношенню до кутів, віконних і дверних прорізів. У цьому процесі також прораховується, скільки по периметру вийде покласти цілої цегли, а скільки необхідно підрізати і з якого місця краще почати капітальну укладку. Це забезпечить паралельність вертикальних швів і відповідно естетичність загальної кладки. Варто відзначити, що в місцях прорізів цегла не зміщується, а підрізає, щоб не порушувався порядок ходу всіх елементів і над прорізами кожен вінець кладки мав своє логічне продовження. Для ідеальної рівності всіх швів другий ряд цегли починається з використання цементно-піщаного розчину і прутів, які виставляються на попередній ідеально рівний ряд цегли за рівнем.

Кладочна суміш наноситься в кількості більшій висоти прутів, тим самим дозволяючи покладену цеглу, легкими постукуваннями рукоятки кельми або киянки, посадити в рівний горизонтальний ряд. Тільки після того, як кожна цеглина, покладена таким чином, можна буде переходити до укладання іншого сусіднього з ним цегли в загальному горизонтальному ряду. 

Таким чином, один за іншим цеглини повільно, але впевнено формують загальну облицювальну поверхню фасаду житлового будівництва. Не варто тільки забувати виробляти в кожному 4-6 ряду, в залежності від розмірів цегли, зв'язку кладки з основною стіною. У разі потрапляння цементного розчину на лицьову частину цегли забруднення необхідно відразу ж видаляти сухою ганчіркою.


Особливістю такої кладки є той момент, що простір між основною стіною будинку і облицювальної кладкою розчином не заповнюється, в ній зберігається своєрідна повітряна подушка, що утворює додаткову теплоізоляцію. Також прийнято вважати, що в кожному четвертому ряду по вертикалі і кожні 80 см по горизонталі необхідно залишати шов без заповнення цементним розчином. Це дозволить простінкам вентилюватися.